Gero verslininko savybės
Perskaitykite tekstą ir įrašykite praleistus žodžius. Žodžius pasirinkite iš sąrašo.

Gap-fill exercise

Fill in all the gaps, then press "Check" to check your answers. Use the "Hint" button to get a free letter if an answer is giving you trouble. You can also click on the "[?]" button to get a clue. Note that you will lose points if you ask for hints or clues!

Žodžiai
Verslininko apibrėžimas
Inga Verterė

Įvairiose socialinėse-kultūrinėse sferose, skirtinguose ekonomikos išsivystymo lygiuose verslininko sąvoka suprantama nevienodai. Valstybės tarnautojų požiūriu verslininkas - tai (0) ir darbo vietų kūrėjas. Pensininkai asocijuoja verslininkus (1) su . Samdomų darbuotojų požiūriu galbūt (2) . Mokytojų bei kitų biudžetininkų nuomone verslininkai - tai tikri (3) . O, tarkime, vadybos mokslininkai verslininką apibūdina kaip (4) , siekiantį gauti pelną.
Pabandysiu pateikti savo verslininko apibrėžimą.
Verslininkas visų pirma - tai (5) žmogus. „Verslus“ reiškia sumanus, iniciatyvus. Bet kokio verslo ištaka - sumanymas, kaip ką nors patobulinti, pradėti kokius nors visuomenei naudingus pokyčius. „Veiklus“ - aktyvus, veikiantis. Būtent atliekami darbai ir veiksmai skiria verslininką nuo svajotojo, fantazuotojo ar kokio tuščių idėjų generatoriaus.
Nepriklausomybė bei savarankiškumas - neatskiriami verslininko požymiai. Verslo žmonės paprastai patys priima sprendimus, susijusius su savo veikla, patys nustato kryptis, tikslus, terminus. Nepriklausomybė ir nepaklusnumas darbdavio nustatytai tvarkai būdingi įvairiausioms (6) . Taigi net jei tokie laisvai samdomi darbuotojai ir neįkūrė įmonės, jie turi visas prielaidas verstis individualia veikla ir būti priskiriami prie verslininkų.
Verslininkas - tai žmogus, (7) . Tik nuo jo valdymo priklauso, ar įmonė dirbs pelningai, ar nuostolingai. Net patirdamas nuostolį ar bankrutuodamas verslo šeimininkas turi prisiimti atsakomybę. Vadinasi, jis kažko nenumatė, neįžvelgė, neapskaičiavo, priėmė neteisingus sprendimus. Ir toks asmuo už verslo rezultatą atsako savo pinigais, savo investuotu turtu.
Verslininkas - tai asmuo, (8) . Visuomenėje egzistuoja daug gražių ir socialiai pagristų iniciatyvų, o žmonių veiklumas įgyja įvairių išraiškų: tai ir močiutė, prižiūrinti savo anūką, ir ūkininkas, auginantis daržoves šeimos stalui, savanoriai, dirbantys viešuosius darbus, ar kokio nors interesų klubo veikėjai. Daug įvairių dalykų apskritai paskatina žmones imtis veiklos, o verslininkus labiausiai stimuliuoja pelno siekimas. Kaip matome, visai mažas žingsnis skiria verslininkus nuo „neverslininkų“: tereikia persiorientuoti nuo anūko priežiūros į kelių mažamečių būrelio auklėjimą, nuo gėrybių šeimos stalui į ekologiškų daržovių pardavimą ir jau tampi verslininku - visuomenės atrama ir išlaikytoju.
Ir pagaliau verslininkas - tai (9) . Tik jo kūrybinės minties dėka kuriami nauji projektai, prekės ir paslaugos, realizuojamos įvairios iniciatyvos.
Verslininko kūrėjo veiklos rezultatas - (10) : daugiau naujų produktų, inovatyvių technologijų, kokybiškų paslaugų. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad pelno siekimas ir nauda visuomenei priešingi dalykai, bet iš tikrųjų pelnas - tai tinkamu momentu ir gerai organizuoto, aktualių visuomenės poreikių patenkinimo rezultatas. Verslo kūrėjas nustato poreikius, juos analizuoja ir sugalvoja, kaip juos patenkinti.
Taigi verslininkams priskiriu ir smulkiuosius individualiai dirbančius asmenis, ir didelių prekybos tinklų, statybos bendrovių, gamyklų įkūrėjus, ir įvairialypio verslo savininkus. Beje, savarankiškai dirbantys autoriai, atlikėjai, menininkai iš esmės (11) - jie nors ir nekuria įmonių, bet neabejotinai sukuria vertę. Pamėgta knyga, klausytas koncertas arba apsilankymas parodoje - jų darbo rezultatas.
Apibendrinant verslininkas - tai verslus, nepriklausomai veikiantis asmuo, atsakingas už savo veiklos rezultatą ir siekiantis (12) kurdamas vertę visuomenei ir tenkindamas jos poreikius.

Pagal http://www.verslogalia.lt/verslo-psichologija/verslininko-apibrezimas, 2009-10-20