Parinkite tinkamą žodį ar žodžių junginį.
Kūno kalba: mitai ir išmintis

Gap-fill exercise

Fill in all the gaps, then press "Check" to check your answers. Use the "Hint" button to get a free letter if an answer is giving you trouble. You can also click on the "[?]" button to get a clue. Note that you will lose points if you ask for hints or clues!
Pokalbio metu tik maždaug trečdalis informacijos perduodamas ir priimamas žodžiais, o du trečdaliai - kitais, nežodiniais būdais. Sugebėjimas pastebėti kūno kalbos niuansus gali labai pagelbėti kasdieniniame darbe ir siekiant karjeros.
Vis dėlto nereikėtų pasikliauti mitais. , gebėjimas valdyti savo kūno kalbą ir atidumas kitų žmonių nežodiniam elgesiui yra svarbūs darbinei atmosferai. Atidūs darbuotojai iš įvairių judesių gali nuspėti bendradarbių elgesį ir būdą. , ne visi ir ne visada sugebame kūnu perduodamą informaciją „išgirsti“.
„Bėda ne tik ta, kad ne visus kūno kalbos niuansus suvokiame, bet ir tai, kad juos vertindami arba, , „iššifruodami“ neretai vadovaujamės liaudiškos išminties ar populistinės literatūros sukurtais mitais“, - teigia psichologė psichologė M. Trakumaitė.
Daugelis tvirtina, kad greitai vaikštantys ir energingai mojuojantys rankomis turi aiškų tikslą ir yra pasirengę nedelsdami jo siekti. „, eisena gali parodyti, kaip žmogus jaučiasi, kokia yra jo nuotaika, būsena. Tačiau kartais greita eisena tikrai atspindi, kad žmogus turi aiškų tikslą, , kuo greičiau nueiti į tam tikrą vietą ir sutvarkyti konkretų reikalą“, - sako psichologė.
Dar vienas plačiai paplitęs mitas, kad tie, kurie laiko rankas kišenėse net šiltu oru, yra kritiški ir linkę slapukauti. Tačiau, , kartais žmogus gali slėpti rankas todėl, kad jos purvinos, nulūžinėjusiais nagais ar panašiai.
Taigi kūno kalba yra labai įvairi, o jos reikšmė įvairialypė, tad apie kokių nors gestų prasmę vertėtų spręsti atsižvelgiant į konkrečios situacijos ir kultūros, kurioje bendraujama, ypatumus.
Pagal http://manokarjera.cv.lt